Ma kiderül, kik lesznek a Fidesz alkotmánybíró-jelöltjei
Ma tárgyal a Fidesz parlamenti frakciója a képviselőcsoport alkotmánybíró-jelöltjeiről. A Fidesz-frakció szabályzata szerint a jelöltekre Orbán Viktor listavezető-pártelnök tehet javaslatot.
Ma tárgyal a Fidesz parlamenti frakciója a képviselőcsoport alkotmánybíró-jelöltjeiről. A Fidesz-frakció szabályzata szerint a jelöltekre Orbán Viktor listavezető-pártelnök tehet javaslatot.
A Korengedményes Nyugdíjasok Országos Érdekvédelmi Egyesülete (KNOÉ) egyetért a rendvédelmi szakszervezetek hétfői döntésével, álláspontja szerint "sem megadóztatni, sem átminősíteni, sem megszüntetni nem lehet a korengedményes nyugdíjakat" - közölte a szervezet elnöke az MTI-vel.
Kedden vitatják meg a parlamentben azt az alkotmánymódosítási javaslatot, melynek értelmében az Alkotmánybíróság létszáma a jelenlegi tizenegyről tizenöt főre nőne. Ennek apropóján kerestük meg az alkotmánymódosítási javaslat egyik jegyzőjét, Balsai Istvánt, az alkotmányügyi bizottság fideszes elnökét és Bárándy Gergely szocialista bizottsági tagot.
Állásfoglalást kér a legfőbb ügyésztől a Tettrekész Magyar Rendőrség Szakszervezete (TMRSZ) arról, hogy elfoghatják-e a mentelmi joggal rendelkező fideszes képviselőket, Lázár Jánost és Balsai Istvánt.
A Fidesz legújabb alkotmánymódosítási kísérlete ismét modellszerűen bemutatja azt az elképesztő kormányzati politikai kultúrát, amelyet a múlt év tavaszi hatalomváltás óta élvezhetünk. Kapkodás, rögtönzés, az együttműködésre való képtelenség kívül is, belül is, a szövetségesekkel és az ellenzékkel is. Igénytelenség a módszerekben is, a stílusban is. Szóval hatalmi rövidlátás diktálta meztelen erőpolitika, akarnokság.
Minden eddiginél nagyobb demonstrációra készülnek a rendvédelmi dolgozók, akik még egy esetleges sztrájktól sem riadnának vissza, annak ellenére, hogy törvényileg erre nincs lehetőségük.
Nincs olyan, hogy a Fidesz számára kedvező összetételű Alkotmánybíróság (Ab) - szögezte le Balsai István, az Alkotmánybíróságra vonatkozó alkotmánymódosítás egyik beterjesztője a Népszabadságnak adott, szerdán megjelent interjújában.
A kereszténydemokraták szerint közjogi szempontból megállapítható, hogy a rendvédelmi dolgozók korkedvezményes nyugdíja valójában nem is minősül nyugdíjnak, ugyanis nem járulékfizetés alapozza meg, hanem a központi költségvetésből utalnak át forrást rá a nyugdíjalapba.
Balsai István szerint a pártja által beterjesztett alkotmánymódosítási javaslattal megszüntethető az a jelenlegi helyzet, hogy az 57 év alatti, egészséges állapotban lévő, ám nyugdíjba vonult rendvédelmi dolgozók nem szolgálják az ország közbiztonságát.
A Jobbik szerint tisztázni kell, hogy a fideszes Lázár János és Balsai István alkotmánymódosítási javaslata pontosan kiket is érint, mert az indítvány szövege nem garancia arra, hogy csak a rendvédelmi dolgozók nyugdíja van veszélyben.
Az Országgyűlés ma tízórás vitakerettel tárgyalhatja azt a kormánypárti alkotmánymódosítási javaslatot, amely alapján a korkedvezményes nyugellátás csökkenthetővé, illetve szociális ellátássá alakíthatóvá, munkaképesség esetén pedig megszüntethetővé válhat.
Neki 62 év az öregségi nyugdíjkorhatár, amit idén augusztusban tölt be. Ha az Országgyűlés még ezelőtt elfogadja a Lázár-Balsai javaslatot és hatályba is lép, akkor tőlük egy időre elveszik a nyugdíjat - írja a Tűzgolyó blog.
A Mozgáskorlátozottak Egyesületeinek Országos Szövetsége szerint "egyetlen keresztény ember sem szavazná meg a Fidesz-KDNP-pártszövetség parlamenti képviselői közül, hogy sérült embertársaitól - akik járulékot fizettek, és ezért fogyatékossá válásuk után a társadalmi szolidaritás és a befizetett pénzük okán rokkantsági ellátást kaptak - megvonják ezt".
A Nyugdíjasok Országos Szövetségének (NYOSZ) elnöke elmondta: "a Lázár-Balsai páros által jegyzett szellemi terméket" részleteiben még nem ismerik, ezt követően viszont kemény érveik lesznek az érlelődő elutasítás mellett.
A Jobbik szerint a kormány több tízezer embert és családjaikat küldi a "megélhetési vágóhídra" a Lázár János és Balsai István által pénteken beterjesztett alkotmánymódosító javaslattal - mondta Bertha Szilvia hétfői sajtótájékoztatóján.
Az MSZP szerint totális támadás sok százezer ember megélhetése ellen Lázár János és Balsai István nyugdíj- és szociális ellátásokra vonatkozó pénteken benyújtott alkotmánymódosító javaslata.
"Visszatérünk az utcára és mostantól nem fogunk meghátrálni" - üzeni a kormánynak a Hivatásos Tűzoltók Független Szakszerveze a Lázár János és Balsai István által pénteken benyújtott alkotmánymódosítási javaslatra reagálva. A tűzoltók nemcsak tüntetést helyeztek kilátásba, de azt is, hogy megteszik a "szükséges nemzetközi jogi lépéseket".
Már az alaptörvény jövő év január elsejei hatályba lépése előtt, a jelenlegi tizenegyről tizenöt főre bővítené az Alkotmánybíróság létszámát az a javaslat, amelyet a Fidesz részéről Lázár János és Balsai István terjesztett az Országgyűlés elé pénteken.
Befejezte a 2006. őszi eseményekkel foglalkozó vizsgálatát Balsai István (Fidesz) miniszterelnöki megbízott szakértői munkacsoportja.
Balsai István azt állítja, már egy éve zajlik az alkotmányozás, ezért nincs igazuk azoknak, akik szerint túl gyorsan zajlik. A kormánypárti politikus emlékeztetett, az Országgyűlés hétfőn szavaz az alaptörvény-javaslathoz benyújtott módosító indítványokról, ám - mint fogalmazott - még mindig nem késő kifejteni az érveket.